Gaziantep Stfc Bosch Car Service

Bosch Car Service - Aydınlatma ve Görüş Rehberi

Doğru far ayarı ne kadar önemlidir?

Yanlış ayarlanan farlar sadece sürücü için değil, diğer yol kullanıcıları açısından da tehlike arz eder. Yanlış ayarlanan farlar sadece yeterli aydınlatmayı sağlayamamakla kalmaz, aynı zamanda karşıdan gelen araçların sürücülerinin de gözünü alır. Bu yüzden her zaman güvenli sürüş sağlamak için lambalarınızı düzenli aralıklarla kontrol ettirmek önemlidir. Bosch Car Service'ler aynı zamanda sizin için halojen far ayarını da yapabilir.

Güvenlik - önemli olan doğru ayar

Gündüz bile farlar açık sürüş yapmak neden tavsiye edilir?

Gündüz sürüş lambalarının 20 AB ülkesinde zorunlu olduğunu biliyor muydunuz? Bu ülkelerdeki pozitif kaza istatistikleri, her şeyi ortaya koyuyor. Kısa farla seyreden araçları görmek siste, karda veya yağmurda - her zaman daha kolaydır. Bununla birlikte "normal" kısa farla sürüş, ampullerde daha fazla aşınma ve yıpranmaya neden olur. Bosch'un üstün ışık verimi olan Plus 90 ve üstün dayanıklılıktaki Longlife Daytime gibi güçlü ampuller geliştirmesinin sebebi de budur. Gece veya gündüz günün her saati farlar açık sürmenize olanak tanıdıkları için sürücülerin düzenli olarak Bosch ampullerine en yüksek puanı vermesi boşuna değildir.

Sis lambaları kullanırken nelere uymak gerekir?

Sis lambaları ve arka sis farları yol trafik güvenliğini artırır, ancak kullanımlarını düzenleyen belirli koşullar vardır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:

Sis lambaları ancak görüş alanı yağmur, sis veya kar yüzünden ciddi şekilde düşmüşse açılmalıdır. Arka sis farları sadece görüş alanı 50 m'ye düştüğünde kullanılmalıdır.

En iyi görüş alanı için – Bosch'tan Aerotwin Maksimum Performanslı düz silecek lastikleri

Bosch'un Aerotwin Maksimum Performanslı düz silecek lastiklerinin aerodinamik tasarımı, her an kusursuz görüş alanını garanti eder. Entegre, özel üretilmiş yüksek teknoloji ürünü bir yay şeridi temas basıncını, sileceğin tüm uzunluğu boyunca eşit şekilde dağıtır ve bu sayede ön camın kavisine kusursuz uyum sağlar. Üstelik yenilikçi adaptör sayesinde Bosch Aerotwin silecek lastikleri, piyasadaki tüm standart araç modellerine uygundur.
Bir bakışta avantajlar:
Yüksek teknoloji ürünü yay şeridi ve aerodinamik olarak iyileştirilen profil sayesinde kusursuz silme performansı
Eşit temas basıncı ve bu sayede daha uzun kullanım ömrü
Daha düşük yüzey alanı, rüzgar gürültüsünü asgari düzeye indirir
Yüksek hızlarda bile üstün kalitede silme
Metal çerçeve ve bağlantılarda buz oluşamayacağından kış koşullarına daha uygunSilecek kalitesi neden bu kadar önemli?

İyi görüş alanı büyük oranda sileceklerin kalitesine bağlıdır. Nihayetinde silecekler 750.000'in üstünde silme çevrimi yapmak zorundadır, bu da yaklaşık 80 futbol sahası büyüklüğünde bir alana karşılık gelir.

Doğrudan güneş ışığına da maruz kalınan -30°C ile 80°C arası sıcaklık dalgalanmaları

Ön camdaki kir, böcekler, buz, vs.

Kimyasal etkiler.Silecekler ne zaman değiştirilmeli?

Silecek lastikleri aşındığında en iyi gözler bile görmede sorun yaşar. Bu durumda bile sürücülerin çoğu, her yön değişikliğinde duyulan gıcırdama can sıkmaya başlayıncaya kadar sileceklerini değiştirmez. Ama bu noktada artık iş işten geçmiştir. Veri grafiği, sileceklerin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini ve değiştirmenin en iyi seçenek olup olmadığını gösterir.

Ancak yanlış silecek kolu takılması ciddi çiziklere ve lekelerin bulaşmasına neden olabilir. En olumsuz hava koşullarında bile en iyi silme etkisi sağlamak için sileceklerinizi doğru şekilde ayarlar ya da gerekirse aracınıza Bosch markalı, kaliteli yeni ürünler takarız.Cam temizleyici kullanmanın avantajları nelerdir?

Kir, toz ve böceklerin tümü ön camda bir tabaka oluşturur, bu da genellikle sadece suyla temizlenemez ve bu yüzden potansiyel bir tehlike arz eder. Bu duruma çözüm, kışın ön camda buz oluşmasına da engel olan özel cam temizleyicisidir.

Önemli bilgiler ve değerli tavsiye